NickServ, Set Password, Url, Email, Language, Secure, Private, Hide

NickServ: Nick Şifresi Değiştirme; Set Password, Nicke URL Adresi Ekleme; Url, Nicke Email Adresi Ekleme; Email, Nickin Dil Seçenekleri; Language, Güvenlik Ayarları; Secure, Özel ve Gizleme Modu; Private, Nick Bilgilerini Saklama; Hide Nedir? Ne işe yarar. (Nickserv Departmanı 2.ci Bölüm)

 

NickServ Departmanı

Nick Şifresi Değiştirme: Set Password

 

/nickserv set password yenişifre Bu komut Şifreniz herhangi biri tarafından öğrenildiğinde veya herhangi güvensiz bir durumda şifrenizi değiştirmek için kullanılır arkadaşlar. Komutu kullanmak için nickinizi identify etmiş olmanız gerekli tabi.

 

Nicke URL Adresi Ekleme: Url

 

/nickserv set url adres Nickinize info çeken kişinin sizin web adresinize ulaşmasını isterseniz bu komutla nickinize herhangi bir adresi link olarak koyabilirsiniz.(Ornek:/nickserv set url http://www.ikilaf.com) Tabi ki bu komutu kullanmak için nickinizi identify etmiş olmalısınız ; Yani url koymak istediğiniz nicki o an kullanıyor olmalısınız arkadaşlar.

 

Nicke Email Adresi Ekleme: Email

 

/Nickserv set mail yeni email adresiniz Komutunu kullanarak Nickinize kayıtlı Email adresini değişebilirsiniz.

 

Nickin Dil Seçenekleri: Language

 

/Nickserv set language nosu komutuyla ingilizce olan Nickserv dilinizi başka bir dile çevirirsiniz. Mesela ikiLaf IRC serverinde Dil Seçeneğini Türkçe yapan no : 12 olmaktadır. Diğer IRC serverlerindeki Türkçe nosunu öğrenmek istiyorsanız /Nickserv heLp set Language komutunu kullanmanız gerekir arkadaşlar.

 

Güvenlik Ayarları: Secure

 

/Nickserv set secure on/off Bu Komut Nickinizin güvenlik fonksiyonu düzenler. Bu korumayı açtığınızda nick’inizin sahibi olarak tanınmanız için erişim listenize bakılmaksızın şifrenizi kullanarak kendinizi NickServ’e tanıtmaniz gerekir. Fakat Nickin Access Listesinde iseniz (Erişim Listesinde yani) Nickserv sizi tanıyacaktır ve bu yüzden erişim listesinde olmamanıza rağmen sizi Nickserv kill atmayacaktır arkadaşlar.

 

Özel ve Gizleme Modu: Private

 

/Nickserv set private on/off Bu komut ile /msg NickServ LIST komutu ile çıkacak listede nick’inizin görünmesini engeller. Ayrıca bu komut ile Infonuzu gizleyebilirsiniz. TTnet, sohbetgulunet gibi serverlerde bu komutu yaptığınızda Infonuz gizlersiniz. Nickinize Info çekildiğinde Nickserv bu özel bir nicktir diye cevap verir ya da sadece nickinizin son giriş zamanını verir. Nickiniz ile diğer bilgileri vermez arkadaşlar.

 

Nick Bilgilerini Saklama: Hide

 

/Nickserv set hide Usermask/Email/quit on/off Bu Komut ile Nick bilgilerinizdeki bazi kisimlari saklamanizi saglar arkadaşlar. Bu saklanabilecek Öğeler İp adresiniz (Usermask), Email adresiniz ve quit ( çıkışın) mesajınızdır. (Örnek kullanım : Emailinizi saklamak için :/Nickserv set hide Email on / /Nickserv set hide quit on )Diğerleride aynı bu şekilde olmaktadır arkadaşlar.

Samuray

Yazar: Samuray

Bir chat vakti seç ! Sıcak hava, kurak çöl, durgun deniz. Bütün insanlar sohbet'te şimdi muhabbet arkadaşı seçme zamanı. Aradığınız kişi buradamı acaba ? Haydi çok merak ettiniz ise sohbet odasında bakmaya. ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir