NickServ; Auth Send, Auth Kod, TimeZone, Ajoin | Sohbet Odaları, Mobil Sohbet, Mynet Sohbet, Kelebek Sohbet
Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
NickServ; Auth Send, Auth Kod, TimeZone, Ajoin
NickServ; Auth Send, Auth Kod, TimeZone, Ajoin

NickServ: Auth Kodunun Gönderilmesini Sağlama; auth send, Auth Kodunun Tanıtılması; auth kod, Nickin Zaman Dilimi Ayarı; TimeZone, Otomatik Kanal Girişi; Ajoin, Nedir? Ne işe yarar (NickServ Departmanı 4.cü ve Son Bölüm)

NickServ Departmanı

Auth Kodunun Gönderilmesini Sağlama: auth send

 

/nickserv auth send komutuyla E-mailinize (auth kodu almamışsanız) Auth Kodu gönderilmektedir.

 

Auth Kodunun Tanıtılması: auth kod

 

/nickserv auth auth kodunuz komutuyla size gönderilmiş olan auth kodunu girerek nickinizin kayıt işlemini tamamlamış bulunuyorsunuz. Nickinizin Auth Kodunu girmediğiniz taktirde nickin kaydı silinecektir. Nickin Auth Kodununun Tanıtım süresi genelde ilk defada aynı gün ve 4 ila maksimum 10 gün olmaktadır.

 

Nickin Zaman Dilimi Ayarı: TimeZone

 

/nickserv set timezone {UTC-offset | zaman-dilimi | DEFAULT} komutuyla NickServ bilgi metinlerinde gösterilen zaman dilimini değiştirebilirsiniz. -UTC-offset olarak belirtmek istediğinizde, kendi yerel saat ile UTC (Universal Coordinated Time, ya da GMT – Greenwich Mean Time -) arasındaki farkı “+” ya da “-” işaretleri kullanarak verebilirsiniz. Bu işaretlerden sonraki rakamlar hh:mm şeklinde olup, saat ve de dakikayı belirtmektedirler. – zaman-dilimi belirtirken, “GMT” ya da “EEST” gibi zaman dilimi isimleri kullanmanız gerekmektedir. Ancak bazı zaman dilimi isimleri services e yabancı olabilir. Böyle bir durumda, UTC offset yöntemini kullanmanız tavsiye edilir. Services yaz saati uygulamasına kendi kendine geçemez, bu ayarı kendiniz yapmak durumundasınız. Örnek Olarak komutun kullanımı şunlardır Örnek 1: /ns set timezone -5 Zaman dilimini UTC den 5 saat daha geriye, yani 5 saat daha doğuya dogru ayarlar. Örnek 2: /ns set timezone +3:30 Zaman dlimini UTC den 3 saat 30 dakika daha ileriye, yani 3 saat 30 dakika daha batıya doğru ayarlar. Örnek 3: /ns set timezone eest Zaman dilimini Doğu Avrupa standard zaman dilimi ile Değiştirir.

 

Otomatik Kanal Girişi: Ajoin

/Nickserv ajoin add #kanalAdı komutuyla Nick şifrenize girer girmez eklediğiniz kanala girmiş olacaksınız. Eğer ajoin listesinizde kanal silmek istiyorsanız /Nickserv ajoin del #kanalAdı yazmanız gerekir. Ayrıca ajoin listenize bakmak için /Nickserv ajoin list yazmanız gerekir.

BİLGİLER
tarafından 30 Ağustos 2016 - 20:36 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 664 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ

Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


Site İçi Kategoriler
Sponsor Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
En Fazla Okunan Top 10 Listesi
Radyo ikiLaf-FM'i Dinleyin!
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Özel Reklam Alanı
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Güzel Sözü

Sohbet Reklam Alanı
Sohbet Sitemiz Hakkında!

ikiLaf.Net Son Olarak itibari ile güncellenmiştir.