NickServ; Auth Send, Auth Kod, TimeZone, Ajoin

NickServ: Auth Kodunun Gönderilmesini Sağlama; auth send, Auth Kodunun Tanıtılması; auth kod, Nickin Zaman Dilimi Ayarı; TimeZone, Otomatik Kanal Girişi; Ajoin, Nedir? Ne işe yarar (NickServ Departmanı 4.cü ve Son Bölüm)

NickServ Departmanı

Auth Kodunun Gönderilmesini Sağlama: auth send

 

/nickserv auth send komutuyla E-mailinize (auth kodu almamışsanız) Auth Kodu gönderilmektedir.

 

Auth Kodunun Tanıtılması: auth kod

 

/nickserv auth auth kodunuz komutuyla size gönderilmiş olan auth kodunu girerek nickinizin kayıt işlemini tamamlamış bulunuyorsunuz. Nickinizin Auth Kodunu girmediğiniz taktirde nickin kaydı silinecektir. Nickin Auth Kodununun Tanıtım süresi genelde ilk defada aynı gün ve 4 ila maksimum 10 gün olmaktadır.

 

Nickin Zaman Dilimi Ayarı: TimeZone

 

/nickserv set timezone {UTC-offset | zaman-dilimi | DEFAULT} komutuyla NickServ bilgi metinlerinde gösterilen zaman dilimini değiştirebilirsiniz. -UTC-offset olarak belirtmek istediğinizde, kendi yerel saat ile UTC (Universal Coordinated Time, ya da GMT – Greenwich Mean Time -) arasındaki farkı “+” ya da “-” işaretleri kullanarak verebilirsiniz. Bu işaretlerden sonraki rakamlar hh:mm şeklinde olup, saat ve de dakikayı belirtmektedirler. – zaman-dilimi belirtirken, “GMT” ya da “EEST” gibi zaman dilimi isimleri kullanmanız gerekmektedir. Ancak bazı zaman dilimi isimleri services e yabancı olabilir. Böyle bir durumda, UTC offset yöntemini kullanmanız tavsiye edilir. Services yaz saati uygulamasına kendi kendine geçemez, bu ayarı kendiniz yapmak durumundasınız. Örnek Olarak komutun kullanımı şunlardır Örnek 1: /ns set timezone -5 Zaman dilimini UTC den 5 saat daha geriye, yani 5 saat daha doğuya dogru ayarlar. Örnek 2: /ns set timezone +3:30 Zaman dlimini UTC den 3 saat 30 dakika daha ileriye, yani 3 saat 30 dakika daha batıya doğru ayarlar. Örnek 3: /ns set timezone eest Zaman dilimini Doğu Avrupa standard zaman dilimi ile Değiştirir.

 

Otomatik Kanal Girişi: Ajoin

/Nickserv ajoin add #kanalAdı komutuyla Nick şifrenize girer girmez eklediğiniz kanala girmiş olacaksınız. Eğer ajoin listesinizde kanal silmek istiyorsanız /Nickserv ajoin del #kanalAdı yazmanız gerekir. Ayrıca ajoin listenize bakmak için /Nickserv ajoin list yazmanız gerekir.

Samuray

Yazar: Samuray

Bir chat vakti seç ! Sıcak hava, kurak çöl, durgun deniz. Bütün insanlar sohbet'te şimdi muhabbet arkadaşı seçme zamanı. Aradığınız kişi buradamı acaba ? Haydi çok merak ettiniz ise sohbet odasında bakmaya. ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir