MemoServ Komutları: Send, List, Read, Del, Nomemo Komut Departmanı | Sohbet Odaları, Mobil Sohbet, Mynet Sohbet, Kelebek Sohbet
Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
MemoServ Komutları: Send, List, Read, Del, Nomemo Komut Departmanı
MemoServ Komutları: Send, List, Read, Del, Nomemo Komut Departmanı

MemoServ Komutları: Memo Gönderme; Send Komutu, Memo Listesini Görüntüleme; List komutu,  Memoları Okuma İşlemeleri; Read Komutu,  Memo Silme İşlemleri; Del Komutu, Memoyu Kapatma; Nomemo Komutu MemoServ Nedir, MemoServ Ne işe yarar? (MemoServ Departmanı 1.ci bölüm)

MemoServ Departmanı

Memo Gönderme: Send

 

/memoserv send nick Komutu herhangi bir nicke not bırakmak için kullanılır. Birisine memo gönderebilmeniz için hem sizin hem de karşıdaki kişinin nicki registerli ( şifreli ) ve sizin Nickinizi identify (nick şifresinize girmeniz lazımdır) etmeniz gerekir.

 

Memo Listesini Görüntüleme: List

 

/memoserv list Komutu ile size gönderilen memo mesajlarının listesini görebilirsiniz. Bir listede en fazla 20 mesaj tutabilirsiniz.(ikiLaf IRC serverinde daha fazladır bu ayar) Eğer memoservinizde 20 mesaj varsa bunlardan herhangi birini silmeniz gereklidir. Aksi takdirde size yeni bir memo gelmez. Bazı serverlerde Memo Limiti daha yüksektir serverine göre değişir. Ayrıca sadece yeni gelen memoları listelemek istiyorsanız /Memoserv List new komutunu yazmanız gerekir.

 

Memoları Okuma İşlemeleri: Read

 

/memoserv read memonumarası Komutu ile size gelen memoları memonun Listedeki numarasını yazarak okuyabilirsiniz. Tabi memolari görebilmek ve onlari okuyabilmek için nickinizi kullanıyor olmanız ve identify etmiş olmanız gerekiyor. Ayrıca birde son gelen memoyu sadece okumak için /Memoserv read Last komutunu kullanabilirsiniz.

 

Memo Silme İşlemleri: Del

 

/memoserv del memonumber Komutu ile Okuduğunuz memoları silmek için kullanabilirsiniz. Bir memoservde en fazla 20 not bulunabilir. Bu nedenle memonuzda 20 notu tamamen bulundurmayın. Aksi takdirde size not gelmez. Bazı serverlerde Memo Limiti 20den fazladır. Memoların hepsini birden silmek istiyorsanız /Memoserv del all komutunu kullanabilirsiniz.

 

Memoyu Kapatma: Nomemo

 

/memoserv limit 0 Bu komutla memoserv limitinizi 0 yaparak size memo gelmesini engelliyorsunuz. Kimse size memo atamaz. Eğer size tekrar birilerinin memo göndermesini istiyorsanız /memoserv Limit Sayısı yapmanız gerekir.

BİLGİLER
tarafından 13 Eylül 2016 - 19:57 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 814 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ

Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


Site İçi Kategoriler
Sponsor Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
En Fazla Okunan Top 10 Listesi
Radyo ikiLaf-FM'i Dinleyin!
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Özel Reklam Alanı
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Güzel Sözü

Sohbet Reklam Alanı
Sohbet Sitemiz Hakkında!

ikiLaf.Net Son Olarak itibari ile güncellenmiştir.