MemoServ Komutları: ignore, Limit, Mark-Unmark, Notify, MailMemo Komut Departmanı

MemoServ Komutları: Memo Engelleme; ignore komutu, MemoServ Limit Bırakma; Limit komutu, Memoları İşaretleme; Mark-Unmark komutu,  Memonun Notifyisini Açma; Notify komutu, Memoların Emailinize Yönlendirilmesini Sağlama;  MailMemo komutu MemoServ Nedir, MemoServ Ne işe yarar? (MemoServ Departmanı 2.ci bölüm)

MemoServ Departmanı

 

Memo Engelleme: ignore

 

/memoserv ignore add nick Bu Komutla size memo göndermesini istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. İgnore ettiğiniz (Engellediğiniz) kişinin size tekrar memo göndermesini istiyorsanız yani onu memoserv ignore listesinden çıkarmak istiyorsanız /Memoserv ignore del nick komutunu yazmanız yeterlidir. Memoserv ignore Listesinde kimlerin olduğunu öğrenmek istiyorsanız /Memoserv ignore List komutunu yazmanız yeterlidir.

 

MemoServ Limit Bırakma: Limit

 

/memoserv Limit sayı Memoserv sayısını bu komutla belirliyorsunuz. Mesela ikiLaf IRC serverinde En fazla 50 not tutabiliyorsunuz memonuzda. Bazı Irc serverlerinde bu sayı daha çok olmaktadır. Memonuzda ne kadar limit tutabildiğinizi öğrenebilmek için /memoserv help set limit komutunu kullanmanız yeterlidir.

 

Memoları İşaretleme: Mark-Unmark

 

/memoserv mark memonumarası Bu Komutla Önemli bir memonuza işaret koyarak her seferinde o önemli memonun hangi memo olduğunu aramaya gerek kalmadan işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu işaretli memoyu veya başka herhangi bir memonun işaretini kaldırmak istiyorsanız /Memoserv unmark memonunnumarası komutunu kullanabilirsiniz. Bu komut yüksek version TR-ircd lerinde mevcuttur.

 

Memonun Notifyisini Açma: Notify

 

/memoserv set notify on Bu komutla size memo geldiğinde o an online iseniz memoserv size hemen haber verecektir yani uyaracaktır.

 

Memoların Emailinize Yönlendirilmesini Sağlama: MailMemo

 

/memoserv set Mailmemo on Bu komutla size memo geldiğinde Nickserv Nickinize kayıtlı olan maile memoyu mail olarak gönderecektir. ( bildirecektir) Eğer bu özelliği kaldırmak istiyorsanız /Memoserv set Mailmemo off komutunu kullanmanız gereklidir. Bu komut yüksek version TR-ircd lerinde mevcuttur

Samuray

Yazar: Samuray

Bir chat vakti seç ! Sıcak hava, kurak çöl, durgun deniz. Bütün insanlar sohbet'te şimdi muhabbet arkadaşı seçme zamanı. Aradığınız kişi buradamı acaba ? Haydi çok merak ettiniz ise sohbet odasında bakmaya. ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir