IRC NickServ ChanServ MemoServ Departmanı

ikilafmIRC

NickServ Nedir? ChanServ Nedir? MemoServ Nedir? IRC NickServ ChanServ ve

MemoServ Genel Komutlar ve Yardım Departmanı Hakkında bilgiler.

ikilafmIRC
NickServ Nedir ve NickServ Ne işe yarar?

NickServ Servisi Rumuz yani Kullanıcı Nicklerini Koruma altına alarak Kayıt etmedir. NickServ Nicklerin işlemleri için kullanılmaktadır. NickServde yapabileceginiz özellikleri sıralamak gerekirse başlıca yapabilecegimiz komut dizinleri şunlardır arkadaşlar.

Nick Şifreleme, Nick Şifresine Girme, Drop, Nick Bilgisi Edinme, Kill Koruması, Nick Şifresi Değiştirme, Nicke Url Adresi Ekleme, Nicke Email Adresi Ekleme, Dil Şeçeneği-Language, Güvenlik Ayarı-Secure, Özel ve Gizli Ayar-Private, Nickin Gizlilik Ayarı-Hide, Nickin Erişim Listesi-Access, Kill Ayarını Geçiçi Aktifleştirme-Recover, Asılı Nicki Düşürme-Ghost, Nickservdeki Nicki Bırakma-Release, Nicke Başka Nick Bağlama-Link, MainNick, Nick Kullanım Kontrolü-Status, Kanallarını ListeLeme-Listchans, Auth Kodu Gönderimi-Auth Kodu, Auth Kodu Tanıtma, TimeZone, Kanallara Otomatik Giriş-Ajoin, Nedir ve Ne işe yarar bakalım hep beraber.

Chanserv Nedir ve ChanServ Ne işe yarar?

ChanServ Servisi Kanalları Korumak Kanal Kullanıcıları User, Vop, Aop, Sop ve Founderler için kullanılışı daha keyifli hale getirmiştir. ChanServ Kanal Çalınmalarını önlemek için en güzel önlem yöntemidir ve her daimde bir çok degişiklik yapılarak Güncellenmektedir ChanServ arkadaşlar.

 
Kanal Şifreleme, Set Komutu, Founder Değiştirme-Set Founder, Şifre Değiştirme -Set password, Kanal Açıklaması-desc, Kanal Mod Ayarı-Mlock, Op Koruması-Secureops, Topici Hafızada Tutma-keeptopic, Url Adresi Belirleme, Email Adresi Belirleme, Kanalda Kısıtlı Giriş-Restricted, Topic Kilidi Koyma-topiclock, Op Koruması-Leaveops, Güvenlik Ayarı-Secure, Özel ve Gizlilik Ayarı-Private, Opnotice, Access İşlemleri, Sop Ekleme ve Silme, Aop Ekleme ve Silme, Vop Ekleme ve Silme, Akick İşlemleri, Kanal Kaydını Silme-Drop, Kanal Şifresine Girme-Identify, Chanservden op, deop, voice, Kanal Bilgisi Edinme-Info, Autoop-Voice Modlarını Koruma-Enforce, Chanserv Mesajı-ENTRYMSG, Invite Ek Modu-invites, Unban Ek Modu-Exception, Kanal Ayarlarını ve Bilgilerini Gizleme-Hide, Ban Açma-Unban, Davet Etme ve Ban Açma-Invite, Temizleme ve Toplu İşlemler-Clear, Koruma-Protect, Nedir ve Ne işe yarar bakalım hep beraber.

Memoserv Nedir ve MemoServ Ne işe yarar?

MemoServ Servisi Kanalda yani IRC serverinde olamayan bir kullanıcı ile haberleşme o kullanıcıya mesaj bırakma mesaj almayı sağlayan bir servis ağıdır aslında peki bu servis agında neler yapılır şöyle bir bakalım arkadaşlar.

Gönderme, Listeleme, Okuma, Silme, Nomemo, Ignore, Limit, İsaretleme, Notify, Maile Yönlendirme, Nedir ve Ne işe yarar bakalım hep beraber.

Samuray

Yazar: Samuray

Bir chat vakti seç ! Sıcak hava, kurak çöl, durgun deniz. Bütün insanlar sohbet'te şimdi muhabbet arkadaşı seçme zamanı. Aradığınız kişi buradamı acaba ? Haydi çok merak ettiniz ise sohbet odasında bakmaya. ;)

1 dusunce “IRC NickServ ChanServ MemoServ Departmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir