IRC MemoServ Komutları, MemoServ Kullanımı Ve MemoServ Komut Kontrol Departmanı

MemoServ Komutları, MemoServ Kullanımı, MemoServ Nedir, MemoServ Ne işe Yarar, MemoServ Hangi Sunucuda Kullanılır, IRC Chat Sunucularının Mükemmel Mesaj Bırakma Sistemi Olan MemoServ’i ve MemoServ Komut Departmanını  Hep birlikte inceleyelim Arkadaşlar.

MemoServ Departmanı

 

IRC Chat Platformlarının Mükemmel Olarak nitelendireceğimiz bir Sistem olan MemoServ  Sistemi Kayıtlı Nickler için Mükemmel bir Mesajlaşma sistemi Olmaktadır aslında arkadaşlar.  MemoServ Sayesinde IRC Sunucunda bile olmayan birisine Mesaj bırakabilir yada Mesajınız varsa okuya bilirsiniz. Bu MemoServ Sistemi Sayasinde Kanalda bile Olmasanız Online Olunca Kim Ne mesaj bırakmış Öğrenme Şansınız olacaktır. Tabi MemoServ Sisteminden Faydalanmak için Öncelikle Nick’iniz Kayıtlı Olma Şartı Vardır Arkadaşlar, Birde MemoServ Komutlarınıda Bilmeniz Gerekmektedir ve bilmeyenler için ise bu Komut Kontrol Sistemi Şöyle Olacaktır Arkadaşlar.

 

1- Memo Gönderme: Send Komutu / Komut Kullanımı: /memoserv send nick  / Komutu herhangi bir nicke not bırakmak için kullanılır.

2- Memo Listesini Görüntüleme: List Komutu / Komut Kullanımı: /memoserv list  / Komutu ile size gönderilen memo mesajlarının listesini görebilirsiniz.

3- Memoları Okuma İşlemeleri: Read Komutu / Komut Kullanımı: /memoserv read memonumarası  / Komutu ile size gelen memoları memonun Listedeki numarasını yazarak okuyabilirsiniz.

4- Memo Silme İşlemleri: Del Komutu / Komut Kullanımı: /memoserv del memonumber  / Komutu ile Okuduğunuz memoları silmek için kullanabilirsiniz.

5- Memoyu Kapatma: Nomemo Komutu / Komut Kullanımı: /memoserv limit 0|1 / Bu komutla memoserv limitinizi 0 yaparak size memo gelmesini engelliyorsunuz.

6- Memo Engelleme: ignore  Komutu / Komut Kullanımı: /memoserv ignore add nick  / Bu Komutla size memo göndermesini istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz.

7- MemoServ Limit Bırakma: Limit  Komutu / Komut Kullanımı: /memoserv Limit sayı  / Memoserv sayısını bu komutla belirliyorsunuz.

8- Memoları İşaretleme: Mark-Unmark Komutu / Komut Kullanımı: /memoserv mark memonumarası  / Bu Komutla Önemli bir memonuza işaret koyarak her seferinde o önemli memonun hangi memo olduğunu aramaya gerek kalmadan işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

9- Memonun Notifyisini Açma: Notify Komutu / Komut Kullanımı: /memoserv set notify on  / Bu komutla size memo geldiğinde o an online iseniz memoserv size hemen haber verecektir yani uyaracaktır.

10- Memoların Emailinize Yönlendirilmesini Sağlama: MailMemo Komutu / Komut Kullanımı: /memoserv set Mailmemo on  / Bu komutla size memo geldiğinde Nickserv Nickinize kayıtlı olan maile memoyu mail olarak gönderecektir.

 

MemoServ Komutları Kolay ve Basit Olarak Bu şekilde IRC Sunucularında Kayıtlı Nickler içinHizmet Sağlayan ideal bir sistem olmaktadır.  Daha Fazla bilgi ve tam Detaylı Olarak  iki Kalemde aldığımız MemoServ Komut Departmanımıza Bakarak Anlamadığınız Konuları Daha iyi Şekilde anlaya bilirsiniz Arkadaşlar. Komutlar ve IRC Sunucu Sistemi Hakkında Daha Fazla bilgi almak için Mail atarak yada 7/24 Online olan Sistem Görevlilerinden #HeLp Kanalındanda  Yardın alabilirsiniz arkadaşlar.

 

MemoServ 1.ci Bölüm

MemoServ 2.ci Bölüm

Samuray

Yazar: Samuray

Bir chat vakti seç ! Sıcak hava, kurak çöl, durgun deniz. Bütün insanlar sohbet'te şimdi muhabbet arkadaşı seçme zamanı. Aradığınız kişi buradamı acaba ? Haydi çok merak ettiniz ise sohbet odasında bakmaya. ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir