ChanServ: Register, Set, Founder, Set Password, Description, Mlock, Secureops | Sohbet Odaları, Mobil Sohbet, Mynet Sohbet, Kelebek Sohbet
Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ChanServ: Register, Set, Founder, Set Password, Description, Mlock, Secureops
ChanServ: Register, Set, Founder, Set Password, Description, Mlock, Secureops

ChanServ Komutları: Kanal Şifreleme; Register, Set Komutunun Kullanımı; Set, Kanal Sahibi Değiştirme; Founder, Kanal Şifresini Değiştirme; Set Password, Kanalın Açıklaması; Description, Kanal Modlarının Ayarlanması; Mlock, Op Koruması; Secureops  ChanServ Nedir? ChanServ Ne işe yarar (ChanServ Departmanı 1.ci Bölüm)

ChanServ Departmanı

Kanal Şifreleme: Register

 

/chanserv register #kanal sifre description Bu komut kanal kurmak için kullanılır. Kurmak istediğiniz kanal daha once register (şifrelenmemiş) edilmemiş olmalıdır. Bunu anlamak için önce şifreleyeceğiniz kanala /chanserv info #kanaladı komutunu kullanarak kanalın şifreli olup olmadığına bakarsınız. Ayrıca komutu kullandığınız anda kanalda op( @ ) olmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken en onemli nokta şifre ile description yani açıklama aynı olmamalıdır.

 

Set Komutunun Kullanımı: Set

 

/chanserv set #kanal modules (Örnek :opnotice on/off) Kurduğunuz herhangi bir kanalın kurulumunu optionlarini ayarlamak için kullanılır. Mesela buna örnek olarak /chanserv set #ikiLaf secureops on komutu ile kanalda accessi olmayanların op olmasını engellersiniz. Set ile kullanılan diğer komutlar aşağıda geliyor.

 

Kanal Sahibi Değiştirme: Founder

 

/chanserv set #kanal founder nick Kanalın founderini değiştirmek için kullanılır. Komutu kullandığınız zaman yazdığınız nick artık kanalın sahibi olur. Tabi komutu kullanmak için kanalın şifresini identify etmiş olmanız gerekiyor.

 

Kanal Şifresini Değiştirme: Set Password

 

/chanserv set #kanal password yenişifre Kanalın şifresini değiştirmek için kullanılır. Şifrenin en az 5 haneli olması gerekir. Komutu kullanmak için kanalın şifresini identify etmiş (kanalın şifresine girilmesi gerekir) olmak gerekiyor. Ayrıca kanal şifresi renkli ve karakterli olursa daha güvenli olur. Kanalın Şifresine /Chanserv identify #kanaladı şifre komutunu yazarak girebilirsiniz.

 

Kanalın Açıklaması: Description

 

/chanserv set #kanal desc yeni description Kanalı kurarken koyduğunuz description i değiştirmek için kullanılır. Bu komutu kullanabilmesi için set yetkisinin olması veya Kanalın şifresine girmiş olması gerekir.

Kanal Modlarının Ayarlanması: Mlock

 

/chanserv set #kanal mlock +-+ntcipsklR Kanalın bir çok ayarı bu komutla kilitlenir.Artık kanal ayarlarına sadece set yetkisi olan ve kanal şifresine girenler değişebilir. Herhangi bir opun kanalın ayarları ile oynayamaması için kullanılır. En ideal şekli +ntc-ipsklR olmasıdır.(Örnek :/chanserv set #Metal +ntc-ipsklR)

 

Op Koruması: Secureops

 

/chanserv set #kanal secureops on|off Kanalda Accesslilerin dışında kimsenin op olamaması için kullanılır. Bir op accessi olmayan birini oplayamaz.

BİLGİLER
tarafından 31 Ağustos 2016 - 18:48 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 698 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ

Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


Site İçi Kategoriler
Sponsor Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
En Fazla Okunan Top 10 Listesi
Radyo ikiLaf-FM'i Dinleyin!
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Özel Reklam Alanı
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Güzel Sözü

Sohbet Reklam Alanı
Sohbet Sitemiz Hakkında!

ikiLaf.Net Son Olarak itibari ile güncellenmiştir.