ChanServ Komutları: Sop, Master, Aop, Hop, Vop, Founder Yazılımı

ChanServ Komutları:  Sop Master Yazılımı, Aop Op Yazılımı, Vop Voice Yazılımı, Chanserv Op/Deop/Voice: Op/Deop/Voice, ChanServ Nedir? ChanServ Ne işe yarar (ChanServ Departmanı 6.cı Bölüm)

ChanServ Departmanı

Sop Master Yazılımı

 

/chanserv sop #kanal add/del nick Birisini sop=superoperator yapmak için founderlar kullanabilir. Founderların bir nicki sop ve ya aop yaparken onun register edilmiş olmasına dikkat etmeleri tavsiye olunur. Silerken nick yerine sadece listede ki numara da kullanilabilir. Bu Komut yüksek versiyon IRCd versiyonlarında geçerlidir.Çoğu zaman bu komut aktif dışıdır.

 

Aop Op Yazılımı

 

/chanserv aop #kanal add/del nick Herhangi bir kişiye aop=auoto op vermek için kullanılır. Founder ve soplar kullanabilir bu komutu. Bu Komut yüksek versiyon IRCd versiyonlarında geçerlidir. Çoğu zaman bu komut aktif dışıdır.

 

Vop Voice Yazılımı

 

/chanserv vop #kanal add/del nick Herhangi bir kişiye vop=otovoice vermek için kullanılır. Founder ve soplar kullanabilir bu komutu. Bu Komut yüksek versiyon IRCd versiyonlarında geçerlidir. Çoğu zaman bu komut aktif dışıdır.

 

Chanserv Op/Deop/Voice: Op/Deop/Voice

 

/chanserv op/deop/Voice #kanal nick Bu Komutla Kanalda deopken bir aop sop ve ya founderin hem kendine hem kanalda bulunan bir başka accessli kişiye op/deop/voice vermek için kullanılır. Bu komutun kullanımı set ayarlarına göre değişir. Bazı kanallarda bu komutu sadece sop ve Founder kullanmaktadır

Samuray

Yazar: Samuray

Bir chat vakti seç ! Sıcak hava, kurak çöl, durgun deniz. Bütün insanlar sohbet'te şimdi muhabbet arkadaşı seçme zamanı. Aradığınız kişi buradamı acaba ? Haydi çok merak ettiniz ise sohbet odasında bakmaya. ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir