ChanServ Komutları: Opnotice, Access, Akick Komutları | Sohbet Odaları, Mobil Sohbet, Mynet Sohbet, Kelebek Sohbet
Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ChanServ Komutları: Opnotice, Access, Akick Komutları
ChanServ Komutları: Opnotice, Access, Akick Komutları

ChanServ Komutları: Kanalda kim kime op, deop verdi; Opnotice, Kanalın Erişim op işlemleri; Access,  Kanala Girişin Yasaklanması;  Akick  ChanServ Nedir? ChanServ Ne işe yarar (ChanServ Departmanı 3.ci Bölüm)

ChanServ Departmanı

Kanalda kim kime op, deop verdi: Opnotice

 

/chanserv set #kanal opnotice on/off OP/DEOP kullanıldığında Chanserv kanala bir notice gönderir. Böylece kim kimi op, deop ve voice ettiğini notice ile görebilir.

 

Kanalın Erişim op işlemleri: Access

 

/chanserv access #kanal add nick seviye komutunu kullanarak kanalda bir kişiye access aop, Halfop, voice yazabilirsiniz. /Chanserv access #kanaladı del nick veya nosu komutuylada kanalda bir kişinin accesini silersiniz. /Chanserv access #kanaladı List komutuylada kanalın access listesini görürsünüz. Bütün bü access işlemlerini yapabilmeniz için access yetkinizin olması gerekir.

 

Kanala Girişin Yasaklanması: Akick

 

/chanserv akick #kanal add/del nick/adres/ident@ Kanala girmesi kesinlikle istenmeyen kişiler için kullanılır. Genel Kullanım bu şekildedir. Bazı IRCd versiyonlarında akick kullanımında bazı değişiklikler getirilmiştir Buna göre Bazı IRCd versiyonlarındaki akick kullanımı şöyledir.: /Chanserv akick #Kanaladı add nick!*@* sebep şeklindedir. Akick Her türlü şekilde konabilir. Nicke , adres ve ya herhangi bir idente bile konabilir.

Nick akick /Chanserv akick #Kanaladı add *Nick* sebep veya /Chanserv akick #kanaladı add *N*i*c*k* sebep Bu Nick Akicklerin ilkinde sadece Belirtilen nicke akick atar ve Kanalda nick ban atılmış olur o nicke. İkinci Nick akickte ise belirtilen yıldızların içindeki harfleri olan her nicki atar. ve buda ident+ipban atar, Yarı ip ban yani.İdent ve nick değişince tekrar kanala girebilir. Adres Ban Çok karışıktır. Her servere göre değişmektedir.

Ama genel kullanım ise /Chanserv akick #kanaladı add adresi sebep ident akicke gelince onunda kullanımı şöyledir /Chanserv Akick #kanaladı add ident@ sebep ( Mesela ident mavi@ kullanımı şöyledir:/Chanserv akick #kanaladı add mavi@ Sebep) Ayrıca Bir Kişinin Kanalda Kimin tarafından akicke alındığını öğrenmek istiyorsanız /Chanserv akick #kanaladı view komutunu kullanırsınız. Ama bu komutu kullanmak için akick yetkinizin olması gerekir.

Akick komutundaki diğer bir fonksiyonel komut /Chanserv akick #kanaladı enforce komutudur. Bu komut ile o anki akick listte olan ve kanalda bulunan birinin akickini aktifleştiriyorsunuz ve o kişinin akick yemesini sağlıyorsunuz. Diğer bir akick fonsiyonel komutu /Chanserv akick #kanaladı count komutudur. Bu komutu kullanarak kanalda o an akick listesinde kaç kişinin olduğunu görürsünüz. Son akick fonksiyonel komutu ise /Chanserv akick #kanaladı List Komutudur. Bu Komutu Kullanarak kanalda akick Listesini görebilirsiniz. Bütün bu işlemleri yapabilmeniz için akick yetkinizin olması gerekir.

BİLGİLER
tarafından 04 Eylül 2016 - 10:02 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 654 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ

Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


Site İçi Kategoriler
Sponsor Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
En Fazla Okunan Top 10 Listesi
Radyo ikiLaf-FM'i Dinleyin!
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Özel Reklam Alanı
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Güzel Sözü

Sohbet Reklam Alanı
Sohbet Sitemiz Hakkında!

ikiLaf.Net Son Olarak itibari ile güncellenmiştir.