ChanServ Komutları: Exception, Hide, Unban, invite, Clear, Protect

ChanServ Komutları: Unban Ek modu; Exception, Kanal Ayarlarını Gizleme; Hide, Unban Banı açma; Unban, Kanala Davet Etme; invite, Toplu İşlemler; Clear, Koruma; Protect, ChanServ Nedir? ChanServ Ne işe yarar (ChanServ Departmanı 5.ci Bölüm)

ChanServ Departmanı

Unban Ek modu: Exception

 

/chanserv set #kanal Exception on/off Bu Komut aktif durumdayken (on modundayken) kanalın ChanServ Unban komutundan sonra banları kaldırmak yerine +e modu ile ban-aşımı tanımlanmasını saglar. Kapalı iken, normal Unban kullanımı gercekleşir. Bu Komut yüksek versiyonlu IRCd lerde mevcuttur.

 

Kanal Ayarlarını Gizleme: Hide

 

/chanserv set #kanal hide Email/Topic/Options/Mlock/Desc on-off Bu Komut aktif durumdayken (on modundayken) kanalın ChanServ belirtilen ayarları /Chanserv info #kanaladı komutu kullanıldığında gizler. Örnek Kullanım : Kanalın Emailini Gizlemek istiyorsanız :/Chanserv set #ikiLaf hide Email on

 

Unban Banı açma: Unban

 

/chanserv unban #kanal me|all Kanalda herhangi bir aop ve ya sopun kendine karşı konmus banları açmak için me komutunu kullanabilirler. All komutunu ise soplar ve founder tum banları açmak için kullanırlar.

 

Kanala Davet Etme: invite

 

/chanserv invite #kanal nick Bu komutu kanalda ancak accessi olanlar kullanabilir. Ayarlara göre kullanım değişebilir. Bazı ayarlarda sadece sop ve Founder bu komutu kullanabilmektedir. Bu komut ile kendini kanala davet edebilir veya başka birini kanala davet edebilir. Kimi kanallar +i yani davetsel konumdadırlar bu durumda bu komutu kullanarak kanala girebilir ve başkasını kanala davet ederek onunda kanala girmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu komut bir kanaldan banladığınızda bu komutu kullanarak banı açmadan yani kanala girebilirsiniz.

 

Toplu İşlemler: Clear

 

/chanserv clear #kanal Users/modes/voices/ops/bans Bu komutu herkes kullanamaz. Bu komutu genelde sop ve Founder kullanabilir. Bu komutu kullanarak kanalda banların hepsini açabilir Herkesi kanaldan kickleyebilir herkesin opunu ve voicesini alabilir vede kanalın mlocklarını sıfır hale getirebilirsiniz. Users Kanalda Herkesi Atmak(Kicklemek)için Modes Kanalın Mlocklarını sıfırlamak için, Voices Kanaldaki Herkesin + sını Almak için, Ops Kanalda Op olan herkesin Opunu Almak için Bans ise Kanaldaki Bütün Banlari temizlemek/Açmak için kullanılır.

 

Koruma: Protect

 

/chanserv protect #kanal nick Belirtilen nicke koruma modu olan +a yi belirtilen kanalda verir. Varsayılan değer olarak, erişim seviyesi 10 ve de üstü olan kişiler bu komutu kullanabilir. +a olan bir kişiyi banlayabilir fakat kanaldan kickleyemessiniz Ancak Chanservden kickleyebilirsiniz. (/Chanserv kick #kanaladı nick sebep) veya akicke alıp enforce çekerek kanaldan atabilirsiniz.

Samuray

Yazar: Samuray

Bir chat vakti seç ! Sıcak hava, kurak çöl, durgun deniz. Bütün insanlar sohbet'te şimdi muhabbet arkadaşı seçme zamanı. Aradığınız kişi buradamı acaba ? Haydi çok merak ettiniz ise sohbet odasında bakmaya. ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir