ChanServ Komutları: Drop, identify, info, Enforce, Entrymsg, invites

ChanServ Komutları: Kanal Kaydını Silme; Drop, Kanal Şifresine Girme; identify, Kanal Bilgisi; info, Op Mod Koruma; Enforce, Chanserv Kanal Giriş Mesajı; Entrymsg, Chanserv Invite Ek modu; invites ChanServ Nedir? ChanServ Ne işe yarar (ChanServ Departmanı 4.cü Bölüm)

ChanServ Departmanı

Kanal Kaydını Silme: Drop

 

/chanserv drop #kanal şifre Kurduğunuz herhangi bir kanalın kaydını silmek için kullanılır. Kanalı drop ettiğinizde kanal şifresiz olur ve kanalı başka birisi şifreleyebilir. Tabi öncelikle bunu yapabilmesi için o kanalda @ olması gerekir. Komutu kullanmak için kanal şifresine girmiş olmak veya Founder olmak gerekir.

 

Kanal Şifresine Girme: identify

 

/chanserv identify #kanal sifre Kanalda En üst seviyeye ulaşmak için ve tüm ayarları ile oynayabilmek için şifre identify edilmelidir. Bu komut yapıldığında kanal Founderinin tüm yetkilerine sahip olursunuz. Bu komutu yazdığın andan itibaren kanalın bütün yetkilerine sahip olabilirsiniz. Kanalda Sop/Aop (veya Access) yazabilir , Kanal sahibini değiştirebilir veya kanalı başka nickinize dahi geçirtebilirsiniz. Artık bir çok IRC serverinde kanal sahipleri veya kanal şifresine giren bir kişi +u modunda gözükmektedir. Tr-ircd tabanlı IRC serverlerinde bu böyledir.

 

Kanal Bilgisi: info

 

/chanserv info #kanal Herhangi bir kanalın ayarlarını ,topici ,ne zaman şifrelendiğini ve founderini görmek için kullanılır.

 

Op Mod Koruma: Enforce

 

/chanserv set #kanal enforce on/off Autoop/Autovoice seviyelerini koruma için kullanılır. Komut aktif halde iken (On modundayken) autoop haklarına sahip bir kişi deoplanırsa, ChanServ o kişiyi tekrar oplayacaktır, ve de DEOP komutunun da bu kişi üstünde kullanılmasina izin vermeyecektir. Chanservden Deop Edilmeye çalışıldığında Chanserv size Deoplanamadı diye mesaj gönderecektir veya siz normal mode ile deop ettiğinizde Chanserv direkt onu tekrar oplayacaktır.

 

Chanserv Kanal Giriş Mesajı: Entrymsg

 

/chanserv set #kanal Entrymsg Mesaj Kanala girince gönderilecek bir mesaj belirler. Set yetkinizin olması gerekir.

 

Invite Ek modu: invites

 

/chanserv set #kanal invites on/off Bu Komut aktif durumdayken (on modundayken) ChanServ invite komutundan sonra +I invite modunu kullanır. Kapalı iken, normal invite kullanımı gercekleşir. Bu Komut yüksek versiyonlu IRCd lerde mevcuttur.

Samuray

Yazar: Samuray

Bir chat vakti seç ! Sıcak hava, kurak çöl, durgun deniz. Bütün insanlar sohbet'te şimdi muhabbet arkadaşı seçme zamanı. Aradığınız kişi buradamı acaba ? Haydi çok merak ettiniz ise sohbet odasında bakmaya. ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir