ChanServ Komutları: Drop, identify, info, Enforce, Entrymsg, invites | Sohbet Odaları, Mobil Sohbet, Mynet Sohbet, Kelebek Sohbet
Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ChanServ Komutları: Drop, identify, info, Enforce, Entrymsg, invites
ChanServ Komutları: Drop, identify, info, Enforce, Entrymsg, invites

ChanServ Komutları: Kanal Kaydını Silme; Drop, Kanal Şifresine Girme; identify, Kanal Bilgisi; info, Op Mod Koruma; Enforce, Chanserv Kanal Giriş Mesajı; Entrymsg, Chanserv Invite Ek modu; invites ChanServ Nedir? ChanServ Ne işe yarar (ChanServ Departmanı 4.cü Bölüm)

ChanServ Departmanı

Kanal Kaydını Silme: Drop

 

/chanserv drop #kanal şifre Kurduğunuz herhangi bir kanalın kaydını silmek için kullanılır. Kanalı drop ettiğinizde kanal şifresiz olur ve kanalı başka birisi şifreleyebilir. Tabi öncelikle bunu yapabilmesi için o kanalda @ olması gerekir. Komutu kullanmak için kanal şifresine girmiş olmak veya Founder olmak gerekir.

 

Kanal Şifresine Girme: identify

 

/chanserv identify #kanal sifre Kanalda En üst seviyeye ulaşmak için ve tüm ayarları ile oynayabilmek için şifre identify edilmelidir. Bu komut yapıldığında kanal Founderinin tüm yetkilerine sahip olursunuz. Bu komutu yazdığın andan itibaren kanalın bütün yetkilerine sahip olabilirsiniz. Kanalda Sop/Aop (veya Access) yazabilir , Kanal sahibini değiştirebilir veya kanalı başka nickinize dahi geçirtebilirsiniz. Artık bir çok IRC serverinde kanal sahipleri veya kanal şifresine giren bir kişi +u modunda gözükmektedir. Tr-ircd tabanlı IRC serverlerinde bu böyledir.

 

Kanal Bilgisi: info

 

/chanserv info #kanal Herhangi bir kanalın ayarlarını ,topici ,ne zaman şifrelendiğini ve founderini görmek için kullanılır.

 

Op Mod Koruma: Enforce

 

/chanserv set #kanal enforce on/off Autoop/Autovoice seviyelerini koruma için kullanılır. Komut aktif halde iken (On modundayken) autoop haklarına sahip bir kişi deoplanırsa, ChanServ o kişiyi tekrar oplayacaktır, ve de DEOP komutunun da bu kişi üstünde kullanılmasina izin vermeyecektir. Chanservden Deop Edilmeye çalışıldığında Chanserv size Deoplanamadı diye mesaj gönderecektir veya siz normal mode ile deop ettiğinizde Chanserv direkt onu tekrar oplayacaktır.

 

Chanserv Kanal Giriş Mesajı: Entrymsg

 

/chanserv set #kanal Entrymsg Mesaj Kanala girince gönderilecek bir mesaj belirler. Set yetkinizin olması gerekir.

 

Invite Ek modu: invites

 

/chanserv set #kanal invites on/off Bu Komut aktif durumdayken (on modundayken) ChanServ invite komutundan sonra +I invite modunu kullanır. Kapalı iken, normal invite kullanımı gercekleşir. Bu Komut yüksek versiyonlu IRCd lerde mevcuttur.

BİLGİLER
tarafından 06 Eylül 2016 - 19:31 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 6.924 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ

Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


Site İçi Kategoriler
Sponsor Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
En Fazla Okunan Top 10 Listesi
Radyo ikiLaf-FM'i Dinleyin!
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Özel Reklam Alanı
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Güzel Sözü

Sohbet Reklam Alanı
Sohbet Sitemiz Hakkında!

ikiLaf.Net Son Olarak itibari ile güncellenmiştir.