ChanServ: Keeptopic, URL, Email, Resricted, Topiclock, Leaveops, Secure, Private | Sohbet Odaları, Mobil Sohbet, Mynet Sohbet, Kelebek Sohbet
Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ChanServ: Keeptopic, URL, Email, Resricted, Topiclock, Leaveops, Secure, Private
ChanServ: Keeptopic, URL, Email, Resricted, Topiclock, Leaveops, Secure, Private

ChanServ Komutları: Topici Hafızada Tutma; Keeptopic, Kanalın Web sayfasının Adresini Yazma; URL, Kanalın Email Adresini Yazma; Email, Kısıtlı Giriş; Restricted, Topic Kilidi; Topiclock, ilk Girenlerin Opluğu Op Koruması; Leaveops, Güvenlik Ayarı; Secure, Özel Gizlilik; Private  ChanServ Nedir? ChanServ Ne işe yarar (ChanServ Departmanı 2.ci Bölüm)

ChanServ Departmanı

Topici Hafızada Tutma: Keeptopic

 

/chanserv set #kanal keeptopic on|off Kanalda kimse kalmadığı zaman topicin kaybolmaması için kullanılır. Kanalda kimse kalmadığı zaman Chanserv topici hafızada tutar. Böylece kanala herhangi biri girdiğinde o topic aynen durur; yeni bir topic yazılmasına gerek kalmaz.

 

Kanalın Web sayfasının Adresini Yazma: URL

 

/chanserv set #kanal url web adresi Kanalın Sayfasını veya herhangi bir adresi kanala url yapmak için kullanılır.

 

Kanalın Email Adresini Yazma: Email

 

/chanserv set #kanal Email Email Adresi komutunu kullanarak kanalın Email adresini belirleyebilirsiniz.

 

Kısıtlı Giriş: Restricted

 

/chanserv set #kanal restricted on|off Komutun On olduğu durumlarda kanala accesslilerden başkası giremez. Ayrıca birde kanala kısıtlı girişi engellemenin başka bir yolu var. Kanalın levels ayarları ile bu sağlanabilir. /Chanserv Levels #kanaladı set nojoin numara Numaraya Auto-op Levelinin sayısı yazılmalı. Eğer kanalın Auto-op Leveli 5 ise No 5 yazılır. ( Örnek Kullanım : Kanalın Eğer Auto-op Ayarı 5 ise /chanserv Levels #kanaladı set nojoin 5 ) Ajoin in normal ayarı -1 dir. Bu ayar +dan yukarı cıkarılırsa mesele 0 olursa kanala sadece nickleri şifreli olanlar girebilir. Bu Şekilde ayar olursa kanala mlock dan +R koymaya gerek olmadan bu tarz bir ayar çekilir.

 

Topic Kilidi: Topiclock

 

/chanserv set #kanal topiclock on/off Kanalda topic değiştirmeyi engeller. Sadece set yetkisi olanlar topici değişebilirler. Hangi seviye ayarlanırsa o seviye ve üzeri topic değiştirebilir. Bu Komutu yazdıktan sonra . /Chanserv set #kanaladı topic topicmesajı komutuyla ancak topic atabilirsiniz.

ilk Girenlerin Opluğu Op Koruması: Leaveops

/chanserv set #kanal leaveops on/off Kanalda hiç op kalmadığı zaman son op çıkar çıkmaz chanserv kanalda duran birine op verir. Kimse yokken ilk girene op verir. Öte yandan, AUTODEOP ve de SECUREOPS normal calismaya devam edecek DIKKAT: Bu özellik, netsplit esnasinda op olmayi kolaylastirabilir.

 

Güvenlik Ayarı: Secure

 

/chanserv set #kanal secure on|off ChanServ güvenlik fonksiyonlarini aktif hale getirir. Komut aktif durumunda iken(yani on modundayken)kanala sadece kayıtlı nick’li kullanıcılar kendilerini IDENTIFY komutu ile NickServ’e tanıttıktan sonra girebilirler.

 

Özel Gizlilik: Private

 

/chanserv set #kanal private on/off Kanalın özel kanal olduğunu gösterir. Kanalı ChanServ listesinden saklar.

BİLGİLER
tarafından 04 Eylül 2016 - 09:25 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 720 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ

Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


Site İçi Kategoriler
Sponsor Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
En Fazla Okunan Top 10 Listesi
Radyo ikiLaf-FM'i Dinleyin!
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Özel Reklam Alanı
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Güzel Sözü

Sohbet Reklam Alanı
Sohbet Sitemiz Hakkında!

ikiLaf.Net Son Olarak itibari ile güncellenmiştir.